Kino ve 3. B

28. května 2023
Kino ve 3. B

Ve středu 24. 5. se děti ze 3. B po dopolední výuce vrátily do školy ještě v podvečer. Tentokrát však bez učebnic, sešitů a penálů, nýbrž s popcornem, dekou a pitím. Naše učebna se totiž proměnila v kino!

Každý žák z naší třídy dostal s předstihem přihlášku na akci a unikátní lístek do kina, který jej v "den D" opravňoval přijít v 18:15 před školu a být vpuštěn na promítání filmu (Ne)obyčejný kluk (v originále "Wonder").
O půl sedmé již každý skutečně usedl před plátno, obklopen horami svého doneseného občerstvení, ale také kamarády, natěšenými na celý příběh. Ten pojednával fascinujícím a dojemným způsobem o chlapci Augustu Pullmanovi, který se narodil s vadou obličeje, jež mu dosud bránila navštěvovat běžnou školu. V příběhu nastupuje do páté třídy místní školy a stává se tím nejméně pravděpodobným hrdinou v souvislosti s hledáním soucitu a přijetí od jeho rodiny, nových spolužáků a celé širší komunity.
Po následné diskuzi o celém příběhu, úklidu nepořádku napadaného na podlaze či kapesníčků  posmrkaných během některých scén následoval konec akce a opuštění nejen kinosálu, ale i celé školy. Rodiče, kteří již na děti trpělivě čekali venku před hlavním vchodem, si jistě s dětmi při zpáteční cestě domů měli o čem povídat...

Mgr. Lukáš Knaute