Kino na kolečkách

5. února 2023
Kino na kolečkách

V úterý 31. 1. 2023 přijelo do sálu sezemické radnice Kino na kolečkách. 1. - 3. ročník  zhlédl pohádku Myši patří do nebe a 5. - 9. ročník přírodovědný dokument Planeta Česko.  Žáci si tak zpestřili den předávání výpisu z pololetního vysvědčení.

I když pravidelné promítání kina v Sezemicích již skončilo před dlouhou dobou, mohli se naši žáci v sále sezemické radnice cítit jako v opravdovém kině. Kino na kolečkách je mobilní kino, které umožňuje instalaci plátna ve vnitřních i venkovních prostorách. Vše pro nás bylo v sále připraveno na jedničku. Tímto děkujeme Městu Sezemice za zapůjčení sálu a Kinu na kolečkách za bezproblémovou projekci.

A jako bonus navíc si žáci mohli zakoupit sladký nebo slaný popcorn a nápoj jako v opravdovém kině.

Motiv zhlédnuté pohádky se objevil i ve výtvarné výchově a o dokumentu Planeta Česko si žáci povídali v hodinách přírodovědy a přírodopisu. Zjistili, že velké množství poznatků, které v dokumentu zazněly, už znali. Tentokrát si je připomněli a poznali, jak se některé z nich promítají do života živočišných druhů, které obývají naši zemi.

Mgr. Olga Doskočilová