Kde pomáháme ...

10. února 2023
Kde pomáháme ...

Na začátku roku 2023 jsme si dali předsevzetí, které jsme splnili. V návaznosti na Vánoční bazárek nás čekalo rozhodnutí určit, kde vybrané finanční prostředky nejvíce pomohou. 

V průběhu ledna se žáci druhého stupně během hodin výchovy k občanství zaměřili na téma lidské pomoci, solidarity a zjišťovali možnosti podpory. Sešlo se několik návrhů, které bychom mohli rozdělit do dvou kategorií. Podpora čtyřnohých přátel, kteří potřebují pomoc, a lidí, kteří potřebují podpořit v momentě, kdy se dostali do těžké životní situace. 

Tento týden žáci z celé školy zvažovali veškeré možnosti a hlasovali dle svého uvážení. A kde tedy přispějeme? Největší počet hlasů získala organizace Helppes, která již 21 let působí v České republice a má mezinárodní akreditaci. Jejím posláním je zjednodušit život handicapovaným, osobám s nejrůznějším typem tělesného postižení, a to vše díky asistenčním psům. Cílem Helppes je integrace osob s tělesným postižením do společnosti a jejich návrat do aktivního života.

Děkujeme všem, kteří se této akce zúčastnili. Částka 22.133,- byla po ukončení Vánočního bazárku navýšena o další příspěvky, a proto tedy prostřednictvím SRPŠ zasíláme 22.833,- jménem Vás všech.

Bližší informace naleznete v přiloženém dokumentu, a také na www.helppes.cz

Mgr. Alena Srkalová

Dokumenty ke stažení

Fotogalerie