Kampaň na podporu četby knih ROSTEME S KNIHOU a úspěch naší žákyně

16. května 2024
Kampaň na podporu četby knih ROSTEME S KNIHOU a úspěch naší žákyně

Kampaň Rosteme s knihou si klade za cíl prostřednictvím řady aktivit z oblasti literárních a čtenářských soutěží, anket, knižních výstav, besed s autory, literárně-výtvarných dílen, workshopů i www stránek oslovovat zejména předškolní a školní mládež a rozvíjet a prohlubovat jejich literární vzdělání a čtenářskou vyspělost, zlepšovat a obohacovat komunikační schopnosti a obecně kulturní znalosti. Kampaň je realizována za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

V rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou byla vyhlášena literární soutěž na téma V KOHO NEBO V CO BYSTE SE CHTĚLI PROMĚNIT. Soutěž je vyhlašována ve třech věkových kategoriích: 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, střední školy. Z naší školy se této soutěže zúčastnila žákyně Zora Srazilová z 8. B a podařilo se jí probojovat mezi deset nejlepších autorů své kategorie.

Slavnostní vyhlášení proběhne na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha (23. – 26. 5. 2024), v pátek 24. 5. 2024 od 11:00 hodin v sále Pavla Šruta. Vybraní žáci jsou pozváni na mezinárodní veletrh a zde se v pátek 24. 5. dozvědí, jak se kdo z nich umístil. Budeme tedy Zorce držet pěsti, ať se jí daří a užije si krásný den v Praze.

Mgr. Radka Svatoňová

Fotogalerie