Jr. NBA League 2023

1. června 2023
Jr. NBA League 2023

Naši basketbalisté se zúčasnili kvalifikačního turnaje Jr. NBA League.

V úterý 30. května se jedenáct basketbalistů a basketbalistek z naší školy vydalo autobusem do Pardubic, kde se konal kvalifikační turnaj soutěže Jr. NBA League. Je to basketbalový turnaj kopírující herní systém NBA, který má za úkol propagovat basketbal po celé České republice.

Konkurence byla veliká a našim basketbalistům se bohužel nepodařilo v žádném ze tří zápasů zvítězit. Trenér basketbalistů pan Jan Machytka, který vede kroužek basketbalu na naší škole,  byl ale s výkony sportovců spokojen. Pro většinu z nich to byla první možnost vyzkoušet si atmosféru opravdového basketbalového turnaje a doufáme, že to pro ně byla ta správná motivace k tomu, aby se basketbalu začali věnovat intenzivněji v některém z pardubických klubů.

Děkuji paní vychovatelce Věře Ryšavé za doprovod žáků na turnaj a pořízené fotografie.

Mgr. Olga Šimková