Halloween ve 2. B

1. listopadu 2019

Img 7657

Poslední říjnový den se v mnoha zemích slaví Halloween.

Naši druháčci již vědí, že tento svátek není naším původním a tradičním svátkem. Ale děti milují, když se mohou namaskovat a obléci do různých kostýmů. Ve čtvrtek 31. října byla tedy 2. B plná čarodějnic, čarodějů, upírů, duchů a kostlivců. V matematice jsme řešili hrůzostrašné slovní úlohy, při čtení jsme četli o malém duchovi Bubajzlíkovi a v anglickém jazyce jsme probrali halloweenská slovíčka. V halloweenských pracovních listech si děti zopakovaly abecedu i počítání, procvičily si postřeh a vyrobily si papírové duchy, dýně a kočky. Halloweenské dopoledne všem rychle uběhlo a děti ani nevnímaly, kolik práce zvládly udělat.

Mgr. Lenka Šturmová

První ptačí budky (sýkorníky) již čekají na jaro 31. října 2019 ZŠ Sezemice se do stávky ve středu 6. 11. 2019 nezapojí. 4. listopadu 2019