Fotografická soutěž k EVVO projektu Ptáci v okolí školy

23. dubna 2023
zvonek zelený

K právě probíhajícímu EVVO projektu vyhlašujeme pro všechny zájemce z řad žáků naší školy soutěž AUTORSKÝCH fotografií na téma Ptáci v okolí školy.

U příležitosti celoškolního ornitologického projektu tímto vyhlašuji školní fotografickou soutěž AUTORSKÝCH fotografií na téma Ptáci našeho okolí. Soutěž je určena pro všechny zájemce z řad žáků celé naší školy, fotografie však musí být vyfocena přímo žákem školy, neautorské fotky budou ze soutěže vyřazeny.

Není jednoduché vyfotit kvalitní fotografii na téma živých zvířat, proto všem, kteří budou mít chuť se této soutěže zúčastnit, doporučuji neodesílat do soutěže hned první vyfocenou fotku, ale trpělivě nafotit fotek více a následně do soutěže vybrat jednu, dle svého uvážení, nejlepší fotografii.

Tu odešlete mailem panu učiteli Václavkovi do 15. května společně se svým jménem a třídou a textovým popisem o rozsahu 3 – 5 vět, originální textový popis bude součástí soutěžní fotky, může být zaměřený na osobní zážitek, nějakou zajímavost o ptačím druhu, popř. může být lehce vtipně, ale slušně zaměřený.

Na anonymním vyhodnocení soutěže se po 15. květnu budou obvyklým způsobem na nástěnkách u vchodu do školy opět spolupodílet všichni žáci školy. Soutěžícím přeji hodně trpělivosti při focení, případné dotazy a nejasnosti, prosím, směřujte na mail pana učitele Václavka (mailová adresa jan.vaclavek@zssezemice.cz). Na této adrese se také budu těšít na hezké a zajímavé autorské ,,ptačí" fotografie s pěknými textovými popisky. Nepropásněte termín uzávěrky (15. květen) pro odeslání své soutěžní fotografie.

Fotografie zvonka zeleného, který byl v uplynulém roce 2022 vyhlášen ČSO ptákem roku, je pouze ilustrativní a soutěžní fotografie našich žáků budou společně s pěknými popisky ještě hezčí a zajímavější :-)

Mgr. Jan Václavek