Fotofest 2022

2. ledna 2023
Fotofest 2022

V závěru loňského roku jsme se žáky 2. druhého stupně připravili výstavu fotografií. Jedná se již o 2. ročník Fotofestu, soutěžní výstavy fotografií.

První ročník nebyl omezen tématem. Sešlo se 60 fotografií různých krajinek a domácích mazlíčků a vítězný snímek, dnes již bývalé žákyně Terezy Ptáčkové a jejího psa Akima, byl následně oceněn i ve fotosoutěži pořádané hnutím Brontosaurus. Fotka byla oceněna odbornou porotou.

Pro letošní ročník jsme téma zaměřili na krajinu. Rok 2022 již více přál cestovatelským zážitkům po vlastech českých, ale i zahraničí, což se krásně promítlo do fotografií. Během prvního lednového týdne budou žáci hlasovat a vybírat ty nejzdařilejší. 12 fotek, které obdrží nejvíce hlasů, zaujme místo v kalendáři pro letošní rok. Rozhodování nebude snadné, 112 fotografií a jedna hezčí než druhá. Posuďte sami. Zavítáte-li do školy během ledna, zastavte se chviličku v našem vestibulu, jste srdečně zváni.

Mgr. Alena Srkalová