Exkurze žáků třetího ročníku do kostela Nejsvětější Trojice

26. června 2018
Exkurze žáků třetího ročníku do kostela Nejsvětější Trojice
Ve středu 27. 5. si žáci třetích ročníků naší školy rozšířili znalosti o blížkém okolí naší školy a zároveň o historii samotného města, když za zvuku zvonů navštívili kostel Nejsvětější Trojice, stojící jen pár stovek metrů vedle naší školy.

Celá exkurze proběhla díky paní Pavle Marešové, jež nám akci zprostředkovala a umožnila nahlédnout do míst, která mnoha dětem doposud zůstala skrytá - pro nejednoho žáka šlo totiž o vůbec první návštěvu kostela v Sezemicích.
Abychom se však o této místní památce dozvěděli další spoustu zajímavých informací, vyslechli jsme si i výklad pana faráře Tomáše Kvasničky. Děti se následně rozdělily do dvou skupin, kdy se každá vystřídala u aktivity, týkající se hledání počtu vyobrazení sezemického znaku uvnitř zdí kostela. Druhá skupina se pak podívala na kůr v zadní části kostela, kde na děti čekal jeden z předních českých hudebníků Jiří Kožnar, který si s dětmi popovídal o našich unikátních varhanech. Nechyběla zde ani praktická ukázka celého nástroje, včetně poslechu krásných melodií, jako je napříkad Bartholdyho Svatební pochod.
Po závěrečném společném zpívání jsme se tak odebrali zpět do školy, kde jsme s dětmi celou exkurzi ještě jednou probrali a zhodnotili. I na základě jejich ohlasů je tedy možné říci, že se celá akce vylmi vydařila.

Mgr. Lukáš Knaute