Exkurze v tiskárně

4. července 2018
Exkurze v tiskárně
V hodinách čtení a přírodovědy jsme se v červnu s žáky 5. ročníku snažili zjistit, co všechno se musí stát, aby se nám do ruky dostala kniha.

Nějaké informace žáci získali už během minulých let, ale ukázalo se, že je třeba je doplnit. Nejvíce nám pomohly dokumentární filmy o vzniku knih. V prvním se nám průvodcem stal pan Zdeněk Svěrák a ve druhém Katka a Jirka Královi. Abychom se seznámili i s technickou stránkou vzniku knihy (popřípadě časopisu) vypravili jsme se 18. června na návštěvu do tiskárny v Sezemicích. Zde jsme si mohli projít jednotlivá pracoviště a viděli jsme celý proces výroby knihy.                                                                                                               

Mgr. Monika Dobruská

Fotogalerie