Exkurze 9. ročníků u Okresního soudu v Pardubicích

27. února 2024
Exkurze 9. ročníků u Okresního soudu v Pardubicích

V úterý 27. 2. 2024 navštívili žáci 9. A a 9. B Okresní soud v Pardubicích, kde pod vedením soudce pana Mgr. Karla Gobernace probíhala dvě veřejná soudní jednání.

Hlavní líčení bylo v případě prvního jednání vedeno proti uprchlému za padělání řidičského průkazu, přítomen byl jak státní zástupce, tak i obhájce. V případě druhého veřejného zasedání byl odsouzený, kterého přivedla eskorta, již ve výkonu trestu, byl mu uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na osm měsíců za recidivu při řízení bez platného řidičského průkazu.

Po těchto trestních řízeních následovala debata se soudcem, kde se žáci zajímali nejen o sazby trestných činů, ale také o další možnosti vzdělávání v oblasti práva.

Žáci po celou dobu zaujatě naslouchali výrokům soudu, obě jednání byla velmi poučná a přínosná. Šlo o pravidelnou akci pro deváté ročníky.

Mgr. Barbora Motyčková

Mgr. Lucie Dlouhá