Exkurze 8. A ve Stavovském divadle

10. března 2020

Praha foto 5

Ve středu 4. března se třída 8. A vydala na exkurzi do Prahy, aby navštívila Stavovské divadlo a jeho tvůrčí dílnu s názvem „Divadlo? Divadlo!“, díky které teď už všichni vědí, jak vypadá divadlo zvenčí i uvnitř.

Nejen, že jsme si mohli zblízka prohlédnout prostory hlediště, balkonů, galerií i šaten, ale také jsme se dozvěděli, kde se v divadle nachází prezidentská lóže i lóže pro primátora. Zdáli jsme se mohli podívat na „prkna, která znamenají svět“, která diváky během představení v pestrých kulisách vtahují do dějů v činohře, baletu i opeře. Kromě toho jsme měli možnost nahlédnout do míst, která jsou běžným návštěvníkům divadla skrytá.

Připravený program jak v prostorách divadla, tak i ve zkušebně, kam jsme se přesunuli, nadchl všechny žáky. Mohli si vyzkoušet nejen roli herců, režiséra, ale také scénografa nebo jevištních techniků. Prohlédli si různé materiály, ze kterých švadleny šijí protagonistům kostýmy a mohli hádat, pro jakou roli by se daná látka nejvíce hodila.

Někteří žáci byli těmito novými zkušenostmi zaujati natolik, že při návratu domů pronesli, že by se chtěli takové profesi věnovat v budoucnu. Tak uvidíme, kam je jejich kroky dovedou. Návštěva divadla proto předčila naše očekávání.  

Mgr. Helena Kamenická

Aktuální informace 9. března 2020 Oznámení o uzavření školy 10. března 2020