Exkurze 7. třídy v Praze

12. října 2017
Exkurze 7. třídy v Praze
Žáci 7. B se zúčastnili exkurze, během níž navštívili Muzeum Policie ČR a Českou televizi.

Ve středu 11. října odjeli žáci 7. B třídy společně se svými vyučujícími do Prahy, aby si prohléhli expozici v policejním muzeu, kde obdrželi pracovní listy, odpovídali na zadané otázky, vyhledávali potřebné údaje. Zaujaly je nejen četnické uniformy, zbraně, dopravní prostředky, ale i osudy lidí, kteří zahynuli při výkonu své služby (policisté, hasiči), a příběhy obětí trestných činů.

Dále se žáci přemístili do budovy České televize, kde si prohlédli natáčecí studia a na vlasní kůži si vyzkoušeli, jaké je to stát za televizní kamerou. Oblékli si některé kostýmy, ve kterých se také fotografovali. V televizi zažili mnoho legrace.

Nakonec si koupili nějakou dobrůtku a čekal je návrat domů.