Exkurze 2. A a 2. B do ekocentra v Oucmanicích

14. prosince 2022
Exkurze 2. A a 2. B do ekocentra v Oucmanicích

Druháčci se v tomto netradičním zimním termínu vydali na třídenní pobyt do Ekocentra Paleta v Oucmanicích.

V úterý 6. prosince se děti z 2. A a z 2. B vypravily na svou první vícedenní exkurzi. V krásném prostředí Ekocentra paleta v Oucmanicích prožily tři dny, které byly nabité pestrým programem.

Nejprve děti prozkoumaly celý areál a seznámily se s prostředím ekocentra. Po výborném obědě a krátkém poledním klidu začaly první programy. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací o ptáčcích, které mohou vidět v zimě na krmítkách, ale seznámily se i s tím, co je může ohrožovat. Protože na následující den byla naplánovaná výprava do přírody, jejímž cílem bylo najít stopy a pobytová znamení zvířat, jednou z aktivit bylo právě seznámení se se stopami jednotlivých zvířat. Velmi zajímavé bylo vyrobit si sádrový odlitek zvířecí stopy. Děti si také vyzkoušely techniku drátkování, upekly vánočku, vyrobily lojové krmítko pro ptáčky a svíčku z barevných vosků, dozvěděly se mnoho zajímavostí o bylinkách, ze kterých si pak uvařily čaj. Největší úspěch u dětí měla aktivita nazvaná Zima na statku, při které se naučily řezat a sekat dřevo a také si pohladily různá domácí zvířátka.

Ve čtvrtek dopoledne už všechny aktivity souvisely s tématem blížících se Vánoc. Děti si vyráběly ozdobičku z papíru, svíčku ze včelího vosku a také papírovou taštičku, do které si všechny své výrobky z pobytu mohly uložit. Také si zkusily netradiční techniku balení dárků do šátku. Samozřejmě si také připomněly vánoční tradice, pouštěly lodičky z ořechových skořápek a věštily budoucnost z odlitého vosku.

Přestože na tomto pobytu spalo mnoho dětí poprvé mimo svůj domov a bez rodičů, druháčci zvládli vše skvěle a už se všichni těšíme na další podobnou akci.

Další fotografie z pobytu

Mgr. Kateřina Enderová

Mgr. Olga Šimková

Fotogalerie