Evropská výměna vánočních ozdob úspěšně zakončena

19. prosince 2022
Evropská výměna vánočních ozdob úspěšně zakončena

V minulém týdnu jsme se v 9. B dočkali posledních balíčků s vánočními ozdobami z různých evropských zemí. Projekt informačního centra Evropské komise EUROPE DIRECT s názvem Evropská výměna vánočních ozdob tedy splnil svůj cíl.

Žáci z 9. B si konečně mohli ozdobit stromeček všemi 22 ozdobami z různých evropských států. Ozdoby jsou opravdu pestré, vyrobené dětmi z různých ročníků základních škol. Z přiložených přání a dopisů jsme se dozvěděli spoustu informací o oslavách Vánoc v různých koutech Evropy, chceme si o Vánocích vyzkoušet i některé přiložené recepty na tradiční pokrmy jednotlivých národů. V prezentacích jsme se seznámili s desítkami škol, prostřednictvím fotografií jsme viděli i žáky, kteří ozdoby vyráběli. Nechybí ani vánoční písně, fotky měst a oblastí, kde se školy nacházejí, a milá přání vyučujících.

Nejvíce nás vždy potěší maily s fotografiemi stromečků z evropských škol, na kterých lze spatřit i ozdoby, vyrobené v naší 9. B.

Mgr. Radka Svatoňová