Eurocentrum - Vánoce v Evropě - 6. ročník

23. prosince 2023
Eurocentrum -  Vánoce v Evropě - 6. ročník

V posledním prosincovém týdnu navštivila naši školu paní Boukalová z pardubického Eurocentra. Žáci 6.A začali tímto programem čtvrteční výuku a  6. B jím naopak v pátek končila. Byly to 2 vyučovací hodiny nabité vánoční tématikou.

Program byl rozdělen na několik částí. Nejprve se žáci dozvěděli různé tradice, souvislosti a zvyklosti nejen z našich zeměpisných šířek, ale i ostatních evropských států. Ukázalo se, že na poměrně malém území je obrovské množství rozdílných zvyků. Zajímavé jsou i rozdílné bytosti, které svoji štědrost projevují vánoční nadílkou, od italské čarodějnice až po českého Ježíška. Součástí programu byla i skupinová práce. Skupina nejprve vypracovala pracovní list a získala informace o určeném státě, o jehož zvycích a typických pokrmech informovala zbytek třídy. V závěru byla pro žáky připravena soutěžní hra, kde 4 týmy zodpovídaly v Riskuj otázky, které byly různě bodově hodnocené. Vítězná skupinka získala 4750 bodů.

Hezké Vánoce! Feliz Navidad! Merry Christmas! Joyeux Noel!

Mgr. Alena Srkalová