Divadlo? Divadlo!

7. března 2020

Img 20200303 101240

Tento název označuje program Stavovského divadla pro žáky a studenty. Jedná se o tzv. tvůrčí dílnu, kde jsou žáci zapojeni do činností a objevování týkajících se historie i běžného provozu divadla.

Žáci 8. B si měli možnost tvůrčí dílnu vyzkoušet v úterý 3. března. Se svými učitelkami se brzy ráno vydali vlakem do Prahy, aby se seznámili se Stavovským divadlem.      

V  tvůrčí dílně nahlédli hravou a zážitkovou formou do divadelního provozu. Nejprve je čekala prohlídková hra po Stavovském divadle. V ní se nenásilnou formou seznámili s celou budovou a její historií. Na zkušebně se pak dozvěděli o divadelních profesích, které jsou divákovu oku leckdy skryté, a sami si ledasco vyzkoušeli. Jaký pocit zažívá herec před diváky? Kdo je scénograf? A za jak dlouho se stihne bezchybně provést přestavba scény?  Na takovéto a podobné otázky teď už jistě znají žáci odpověď.

Mgr. Radka Svatoňová

Úspěchy ve vybíjené pátých ročníků 2. března 2020 Recitační soutěž - 1. stupeň 8. března 2020