Devátý ročník na exkurzi v Automatických mlýnech

14. listopadu 2023
Devátý ročník na exkurzi v Automatických mlýnech

V budově historických Automatických mlýnů v Pardubicích se sešli žáci devátého ročníku, aby zde prožili filmový zážitek, který zanechává stopu v srdci každého diváka. 

Režisérská dvojice Kristina Pavelková a Ivo Pavelek natočila poutavý dokument se spisovatelem Arnoštem Lustigem. Film představuje pozoruhodné svědectví Lustigova pohnutého osudu i neutuchajícího elánu. Hodinový snímek je zamyšlením Arnošta Lustiga nad vlastním životem. Spisovatel je průvodcem a komentátorem, který s humorem a nadhledem provází diváka těžkým obdobím 30. a 40. let 20. století a končí až v současnosti.

Druhá část naší návštěvy Mlýnů byla zaměřena na prozkoumání Gočárovy galerie. Gočárova galerie, umístěná v Automatických mlýnech, představuje unikátní kombinaci moderní architektury a výtvarného umění. Žáci měli možnost prozkoumat jednotlivé galerijní prostory, které prezentují nejen Gočárovy architektonické návrhy, ale také díla dalších významných umělců. Každá místnost v galerii nese svůj vlastní příběh a atmosféru, což přispělo k našemu nezapomenutelnému zážitku.

Mgr. Barbora Motyčková

Mgr. Eva Valentová

Fotogalerie