Dětská scéna 2019 - okresní kolo

13. března 2019
Dětská scéna 2019 - okresní kolo
Na přelomu února a ledna se v DDM Beta v Pardubicích konalo okresní kolo soutěže v uměleckém přednesu. Naši školu reprezentovalo 7 žáků ve čtyřech kategoriích.

V I. kategorii, která je určena pro žáky 2. a 3. tříd, se představil Vojtěch Mareš z 3. B. V této kategorii soutěžilo 13 žáků. Vojta se umístil na 2. místě a postoupil do krajského kola.

V II. kategorii pro žáky 4. a 5. tříd naši školu reprezentovala Barbora Šimková z 5. A. Umístila se na 4. místě s postupem do krajského kola ve velké konkurenci 20 recitátorů.

V III. kategorii soutěžili žáci 6. a 7. tříd. Své texty přednesly Sandra Horáková, 6. A, Tereza Ptáčková, 6. A a Lucie Remešová 7. B. V této kategorii soutěžilo 21 recitátorů. Dívky předvedly pěkné výkony a nasbíraly cenné zkušenosti pro příští ročník.

V IV. kategorii se představili zástupci 8. a 9. tříd. Z naší školy se před porotu postavily Anna Krejčíková, 8. B a Eliška Moravcová, 9. A. Zde soutěžilo 15 recitátorů. I když se dívkám nepodařilo postoupit do krajského kola, předvedly pěkný přednes a odnesly si i zajímavé náměty pro další ročníky.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a Barče s Vojtou přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které se bude konat počátkem dubna v Pardubicích.

Mgr. Monika Dobruská

Mgr. Olga Doskočilová