DESATERO PRO PRIMÁRNÍ PREVENCI

30. září 2021
DESATERO PRO PRIMÁRNÍ PREVENCI
Naše škola se zapojila do projektu Desatero pro primární prevenci, který má podporu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

V rámci tohoto projektu bude žákům druhého stupně postupně promítnuto 10 videoprojekcí. Každý díl trvá 8 - 12 minut, jednotlivé díly reflektují následující problematiku: šikana a extrémní projevy agrese, stalking, domácí násilí, závislost na alkoholu, závislost na tabáku, látkové závislosti, nelátkové závislosti, poruchy příjmu potravy, syndrom týraného a zneužívaného dítěte a sebepoškozování.

Součástí projektu je online kvíz, který účastníci programu vyplní po zhlédnutí jednotlivých dílů, aby si ověřili své znalosti o dané problematice. Dále bude vždy následovat diskuze.

Realizátorem projektu Desatero pro primární prevenci je spolek PRESAFE za podpory MŠMT (Projekt č. 2280/2021-3).

Mgr. Lucie Dlouhá