Čtenářské odpoledne

6. prosince 2017
Čtenářské odpoledne
V pondělí 4. prosince měli prvňáčci za úkol přinést si do školy knihu, kterou si doma společně s rodiči čtou.

Po obědě jsme se tedy společně se svými knížkami sešli, abychom spolu strávili pěkné odpoledne. Nejprve jsme zamířili do školní žákovské knihovny, kde jsme si prohlédli pestrou nabídku knížek pro začínající i pokročilé čtenáře.

Poté jsme se přesunuli do třídy, kde jsme se pohodlně usadili a vzájemně si své knížky představili a popovídali si o nich. Také jsme si pověděli o tom, kdo dětem doma čte a při jakých příležitostech. Seznámili jsme se s pojmy autor, spisovatel, ilustrátor a vydavatel. Řekli jsme si, jak se ke knížkám správně chovat. Nakonec si každý namaloval ilustraci svojí knížky.

Prvňáčci už se moc těší, až se naučí všechna písmena a budou si moci číst knihy úplně sami.

Mgr. Kateřina Enderová