Boty, skříň a alou do školy!

29. listopadu 2022
Den bez aktovek ve 3.A.

Rodiče, pamatujete si ještě ten skvělý pocit, když jste po vyučování přišli domů a odhodili aktovku na celé odpoledne do rohu pokoje? A zažili jste někdy ten pocit, že ji nemusíte následující vyučovací den z toho rohu zvednout a pověsit ji zpátky na ramena? Naši žáci ano! A to díky DNI BEZ AKTOVEK, který se na naší škole konal ve středu 23. listopadu

Mnozí žáci naší školy již několik dní předem vášnivě debatovali o tom, v čem si přinesou učení do školy, až bude tzv. beztaškový den. Zadání znělo jasně: BUĎ ORIGINÁLNÍ! A mohu vám říci, že to se jim tedy opravdu podařilo. Některé učebnice se podle očekávání dočkaly drsného zacházení a skončily v odpadkovém koši či pytli na odpadky (naštěstí jenom na jeden den). Jiné se kochaly výhledem z kbelíků, nůše, dětské tatry či prádelního nebo nákupního koše. Nejšťastnější učebnice, sešity a další pomůcky se k nám do školy projely v pohodlném kočárku, kufru či, věřte tomu nebo ne, ve skříni na kolečkách. Podívejte se sami ve fotogalerii.

V tento den bylo k vidění tolik skvělých nápadů, že si vůbec netroufáme vybrat ten nejoriginálnější. Vítězí tedy všichni, kdo se zapojili a udělali hezčí den nejen sobě, ale i ostatním spolužákům ze školy.  A vítězíte i vy, rodiče. Vy, kteří jste svým ratolestem trpělivě pomáhali s výběrem vhodné nádoby nebo je dokonce dovezli a dovedli až ke škole, protože by tu nádobu samy zkrátka neunesly. Vám děkujeme, že spolu s námi děláte naši školu pro vaše děti zábavnější.

A co vy, kteří jste tento den z jakéhokoli důvodu zmeškali? Vy nezoufejte. Je tu totiž další příležitost. Je prosinec, měsíc magické atmosféry Vánoc a také měsíc splněných přání. A může být také měsícem dobrých skutků. Zkuste se jako třída domluvit (rodiče, váš názor nás také zajímá), komu byste mohli v období adventu udělat radost. Například někomu, kdo neměl tolik štěstí jako většina z nás. O své nápady se podělte se svými třídními učiteli a učitelkami a třeba se vám společnými silami podaří vykouzlit úsměv na tváři někomu, kdo už se smát téměř zapomněl. Stejně jako u dne bez aktovek i zde platí, že iniciativě a fantazii se meze nekladou.

Klidné prožití období adventu.

Mgr. Veronika Veverková