Autorské čtení se spisovatelkou Veronikou Válkovou

21. února 2016
Autorské čtení se spisovatelkou Veronikou Válkovou
V úterý 16. února se třídy 4.A a 4.B zúčastnily zajímavé akce v sezemické městské knihovně s názvem Autorské čtení se spisovatelkou Veronikou Válkovou.

V hodinách vlastivědy se nyní učíme o sv. Václavovi, o kterém napsala tato paní profesorka z Prahy knížku Svatý Václav –Vraždou to nekončí. V úvodní části si děti popovídaly s paní spisovatelkou o tom, co vše předchází samotnému sepsání a vydání knížky. V následující části nám autorka přečetla zajímavé úryvky ze své knížky, a tak jsme se dozvěděli, že známá bratrovražda ve skutečnosti nebyla Boleslavem zamýšleným a plánovaným činem, ale svou roli nejspíš sehrála i nešťastná shoda okolností. Následovalo luštění zašifrovaného textu, kdy si děti ve skupinách postupně vyzvedávaly u paní spisovatelky otázky týkající se osobnosti českého patrona a jejich správným zodpovězením postupně získávaly skládačku zašifrovaného textu známého Svatováclavského chorálu. Šifru k rozluštění středověkého textu děti obdržely až po správném sestavení jednotlivých částí rozstříhané zprávy. Žáci z nejúspěšnější skupiny obdrželi jako odměnu za nejpřesnější rozluštění církevního hymnu knížku, ale s drobnou odměnou odešli z knihovny všichni. Akce se nám velice líbila, děkujeme Městské knihovně Sezemice za její přípravu a realizaci, která proběhla i za finanční podpory města.