A je tu konec krásného týdne na horách

16. února 2019
A je tu konec krásného týdne na horách
Lyžařský výcvik skončil. Jsme bez zranění a bez nemoci a vrátíme se v plném počtu, což samo o sobě je velký úspěch. Večer trochu balení, ale hlavně závěrečná diskotéka, která se možná neobejde bez trochy slziček.

Sobota

Dnes dopoledne začátečníci již brázdili větší svahy na krásně upravených sjezdovkách. Skiareál nechal bohužel běžecké tratě bez údržby - rozšlapané a ráno zmrzlé a tvrdé, a tak jsme si raději připravili miniski pro carving a prošli se na vyhlášenou Kolínskou boudu pěšky. Ale odpoledne jsme se vyřádili na miniski U Lesa a Na Muldě. Žáci zjistili, že se dá jezdit pozadu, na jedné vnitřní lyži, přešlapovat jako na bruslích nebo opakované otočky o 360 stupňů na obě strany - prostě základy carvingu jednoduše a bezpečně i v malé rychlosti. Všichni žáci zaslouží pochvalu za snahu při výcviku na lyžích i za chování bez lyží na nohou. Také děkuji všem učitelům instruktorům.

PS: Zítra se těšíme na domácí oběd a mírný odpočinek a v pondělí se uvidíme VŠICHNI ve škole.

Mgr. Jiří Březina

Mgr. Olga Doskočilová