5 jazyků na podiu

12. prosince 2019
5 jazyků na podiu
V úterý 3. 12. se na Gymnáziu Emila Holuba konala soutěž 5 jazyků na podiu. Soutěžilo se ve zpěvu a mluveném slově v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině. Letos do Holic přijelo rekordních 160 soutěžících se svými učiteli z 18 škol a předvedli 88 soutěžních čísel.

Naši školu reprezentovaly dívky z 6. B s písní A million dreams. Zpěvačky Petru Kochwasserovou, Adélu Benovou a Kristýnu Matouškovou doprovodila na klavír Olga Keřková a na violoncello Barbora Šimková.

Druhou skupinu tvořily dívky z 9. B, které předvedly píseň When I was your man. Za svůj vykon si Hanka Kochvasserová, Michaela Böhmová a Victoria Alexis Komínková, které na klavír skvěle doprovodila Anna Krejčíková, odnesly 3. místo.

Na úspěchu obou skupin se také podílela paní učitelka Radka Svatoňová, která zajistila vynikající hudební úroveň, a paní učitelka Šárka Kuldová, která dohlížela na úroveň jazykovou.

Mgr. Olga Šimková