Zeměpisná olympiáda - školní kolo

31. ledna 2024
Zeměpisná olympiáda - školní kolo

V průběhu ledna se žáci 2. stupně zapojili do Zeměpisné olympiády. Školního kola Zeměpisné olympiády se zúčastnili všichni žáci 2. stupně.

Tato celostátní soutěž je rozdělena na  3 věkové kategorie. Šestý ročník kategie A, sedmý ročník kategorie B a třetí kategorie C je společná pro osmý a devátý ročník. Test byl zaměřený na obecné znalosti ze světových regionů, přírodních poměrů a orientaci v mapě.

Do okresního kola, které se bude konat 21. února v Pardubicích, nás v těchto kategoriích zastoupí postupující z 1. místa, kteří dosáhli maximálního počtu bodů ve své kategorii z maximálních 50 bodů.

Kategorie A: Adam Kuběna 6. B (48 bodů), Čeloudová Lada 6. A (47 bodů), Šinták Ondřej 6. B (47 bodů)

Kategorie B: Radim Novák 7. A (43 bodů), Jan Škoda 7. A (41 bodů), Dolečková Nela 7. A (32 bodů)

Kategorie C: Michal Trulay 9. B (45 bodů), Tesař Daniel 9. A (41 bodů), Ondřej Tarant 8. A (37,5 bodů)

Všem 3 postupujícím žákům přejeme hodně štěstí do dalšího kola.

Mgr. Alena Srkalová