Zdravohrátky - projekt Pardubického kraje

9. prosince 2022
Zdravohrátky - projekt Pardubického kraje

Ve středu 7. 12. 2022 se pět dívek z 8. B a 9. B vydalo na Střední zdravotnickou školu v Pardubicích, aby si vyzkoušely, co obnáší studium zdravotnických oborů, seznámily se s prostředím školy a získaly informace o studiu od žáků zdravotnické školy, mezi kterými byli i naši bývalí žáci. To vše jim pomůže v rozhodnutí, zda zamíří za studiem zdravotnických oborů na střední školu.

Na několika stanovištích si dívky vyzkoušely např. první pomoc, použití defibrilátoru, medicínskou angličtinu, znalosti z oboru infekčních onemocnění nebo dentální hygienu. Pomocí speciálních brýlí si vyzkoušely, jak vidí člověk, který je unavený, nebo jak vnímá naši pomoc nevidomý člověk a jak mu správně pomoci. Velmi zajímavým stanovištěm byla temná část v podzemí školy, kde si žákyně vyzkoušely některé činnosti úplně ve tmě jako nevidomí lidé, např. orientaci na talíři s jídlem nebo oblékání miminka a hraní speciálního člověče nezlob se. Den byl zakončen vědomostním kvízem a hádáním obrázků s odhalování čísel.

A jak se akce líbila?

Bylo to velmi zajímavé spojení menší soutěže a konceptu, že se i něco naučíme. Byla to rozmanitá stanoviště, která pobaví i něco naučí. Za mě to hodnotím jako velmi dobrou akci. Jediné, co bych změnila je to, aby bylo více času na dané aktivity. Adéla Holubová, 8. B

Mgr. Olga Doskočilová