Vánoce přicházejí

1. prosince 2023
Vánoce přicházejí

Připravte se s námi na příchod Vánoc. Budeme vyrábět věnce, svícny i vánoční řetězy a péct voňavé cukroví. Nezapomeneme na pohádky a písničky a půjdeme i ven, kde si dudeme hrát i sportovat. Těšit se můžete také na mikulášskou nadílku a vánoční výlet.

Odpočinková činnost
rozhovory s dětmi, četba nebo poslech pohádek, stolní společenské hry, hry dle vlastního výběru a přání dětí, vyprávění o adventu a Vánocích v Čechách a jiných zemích, dechová cvičení, muzikoterapie, relaxace na podložce, povídání o tradicích a zvycích

Rekreační činnost
- pohybové hry v tělocvičně, závodivé hry s pravidly, míčové hry, hry s padákem, vycházky zaměřené na pozorování ptáčků, stavění sněhuláků, klouzání, netradiční závody na lyžích, kruhový trénink, hry a činnost pro rozvoj pohybových schopností (rychlostní, silové, obratnostní, vytrvalostní)

 Zájmová činnost

pracovní - vyrábění vánočních ozdob z různých materiálů, vánočních přání, adventních věnců a svícnů, zdobení vánočního stromku, výroba nejdelšího řetězu, vytváření vánoční výzdoby oddělení, pečení vánočního cukroví, stavění z konstrukčních stavebnic

- přírodovědná - péče o zvířata v zimě, rozpoznávání stop zvířátek, vycházky do okolí, pokusy se sněhem

- estetická – malování zážitků z mikulášské nadílky a vánočního výletu, hraní na boomwhackery, klávesy

- literárně dramatická – psaní dopisu Ježíškovi, recitace vánočních básní, dramatizace pohádky Čert a Káča, zpěv vánočních koled

- sportovní – hudebně pohybové hry, just dance na vánoční písničky, sportovní hry v přírodě, postřehové a orientační běhy, zimní olympiáda, víceboj

 Příprava na vyučování
hry se slovy, písmeny, omalovánky s počítáním, hry na rozvoj čtenářské gramotnosti, hádanky, křížovky, jazykolamy, Albi - chytré čtení, skládání puzzle, zábavné kreslení, kvízy, hry na procvičování paměti a postřehu

Společné akce

Mikulášská nadílka

Vánoční besídka

12.12 2023 Vánoční výlet na zámek (1. třídy)

14. 12. 2023 Vánoční výlet na zámek (2. třídy)

Mgr. Věra Ryšavá

Mgr. Olga Doskočilová