Testování SCIO 9. ročník - ocenění

1. února 2024
Testování SCIO 9. ročník - ocenění

I v letošním školním roce proběhlo Národní testování společnosti SCIO pro žáky základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií v 9. ročníku. Miroslav Schejbal z 9. A získal ocenění SCIO za nejlepší výsledek v testování v českém jazyce v Pardubickém kraji.

Testování probíhá ve čtyřech oblastech: obecně studijní předpoklady, český jazyk, anglický jazyk a matematika. Výsledky mohou žákům pomoci v rozhodování o volbě střední školy. Získávají individuální zprávu, ve které jsou detailně popsané testované oblasti s jejich individuálním výsledkem a jeho srovnání s ostatními testovanými žáky. V tomto školním roce se testování účastnilo celkem cca 21 000 žáků z celé České republiky. 911 žáků z 26 škol v rámci Pardubického kraje.

Mgr. Olga Doskočilová