Soutěž pIšQworky v 8. B

9. prosince 2021
Soutěž pIšQworky v 8. B
Akce pIšQworky je podzimní týmová soutěž pro všechny studenty SŠ a žáky 2. stupně ZŠ v oblíbené strategické hře piškvorky, která je pořádána spolkem Student Cyber Games od roku 2008.

Soutěž má za sebou už 12 úspěšných ročníků, do kterých se zapojila více než polovina všech českých středních škol a pravidelně se jí účastní tisíce studentů. Hlavním cílem projektu pIšQworky je vzbudit v mladých lidech zdravé sebevědomí a podpořit jejich soutěživost, logické uvažování i trpělivost.

Žáci a žákyně třídy 8. B se letos také zapojili.

Nejprve v naší třídě proběhlo školní kolo, ze kterého vzešlo 5 soutěžících (O. Keřková, B. Šimková, A. Lohýnský, M. Blažek a K. Řehounek) a dva náhradníci (V. Mareš, N. Kořínková). Náš tým s názvem Sezemáci nás pak reprezentoval v okresním online kole, do kterého jsme se zapojili v úterý 16. 11. odpoledne. Turnaj probíhal ve webové aplikaci.

Každý člen našeho týmu proti sobě dostal nějakého člena z týmu protihráčů, se kterým hrál 2 maximálně patnáctiminutové duely. Po skončení všech těchto zápasů mezi všemi týmy přišlo druhé kolo. Takto jsme hráli celkem proti 7 týmům, tedy celkem 7 kol.

Po těžkém a napínavém souboji, který trval téměř čtyři hodiny, jsme se umístili na krásném 17. místě z 34 týmů.

Děkujeme všem soutěžícím z 8. B za jejich práci v přípravě na soutěž a přejeme mnoho dalších úspěchů v této zábavné hře.

Mgr. Radka Svatoňová