Projektový den Slatiňany

20. prosince 2021
Projektový den Slatiňany
Ve školní družině při ZŠ Sezemice jsme uskutečnili projektový den mimo ŠD s názvem Lesní turistika ve Slatiňanech.

Turistika začala v oboře u koní ve městě Slatiňany, kde jsme dětem ukázali plemeno Starokladrubského koně. Odbornice z praxe vyprávěla dětem o chovu koní, způsobu života a jiných zajímavostech. Společně jsme se vydali na naučnou stezku kolem Slatiňan, která měřila cca 5 km. Cestou jsme se zastavili na několika stanovištích, kde jsme plnili úkoly. Dozvěděli jsme se nové informace o krajině kolem Slatiňan. Zazpívali jsme si několik písniček o koních a zarecitovali básničky. Stezka nás dovedla na Kočičí hrádek, kde jsme si udělali svačinovou zastávku a připravili pro děti vyprávění o historii Kočičího hrádku. Dále jsme pokračovali na dřevěnou rozhlednu Bára, která se nachází na Čertově skalce. Unikátní dřevěná stavba vzbudila v dětech nadšení a dětem jsme ukazovali výhledy do české krajiny na Železné nebo Orlické hory. Paní vychovatelky připravily týmové hry s motivy lesních zvířat. Po cestě jsme si s dětmi povídali o důležitosti ochrany životního prostředí a vhodném chování v lese.