Projektový den - finanční gramotnost, 8. ročník

5. února 2024
Projektový den - finanční gramotnost, 8. ročník

Ve čtvrtek 1. 2. 2024 proběhl v osmých třídách v rámci projektového dne Kurz přežití ve světě financí. Projektový den zaměřený na finanční gramotnost probíhal 1. až 6. vyučovací hodinu a byl rozdělen do několika částí. Žáci si v úvodních hodinách poslechli informace o tvorbě rozpočtu, správném hospodaření a tvorbě finanční rezervy.

Následovala samostná práce ve skupinkách, 4 až 5členných rodinách. Jejich úkolem bylo sestavit profil domácnosti, měsíční rozpočet a z velké nabídky možností sestavit jednorázové a pravidelné výdaje. Společně také rozhodovali o kapesném pro jednotlivé členy domácnosti a podíleli se na sestavení ročního rozpočtu.

V závěru programu se jednotlivé rodiny vzájemně přestavily a uvedly své preference výdajů a možnosti využití finančních rezerv a investic.

Žáci si projektový den užili, zopakovali si již získané vědomosti a obohatili se o nové poznatky.

Mgr. Babora Motyčková

Mgr. Alena Srkalová