Přednáška pro rodiče - kyberbezpečnost

28. dubna 2024
Přednáška pro rodiče - kyberbezpečnost

Rádi bychom vás touto cestou pozvali na přednášku o kybernetické bezpečnosti pro rodiče, která se bude konat 20. 5. 2024 od 16:00 v učebně Fy-Ch, v přízemí 2. stupně a je zcela zdarma. 

Tuto přednášku nabízíme proto, že čím dál častěji řešíme situace, kdy si děti skrze sociální sítě vzájemně ubližují. Jedná se například o anonymní chaty, ale i natáčení videí či sdílení různých fotek bez souhlasu druhého. Jelikož dle zákona č. 110/2019 Sb. (Zákon o zpracování osobních údajů) § 7 „dítě nabývá způsobilosti pro souhlas se zpracováním osobních údajů v souvislosti s nabídkou služeb informační společnosti přímo jemu dovršením patnáctého roku věku“, vnímáme rodičovskou kontrolu v dnešní době jako nutnou. Děti často záměrně uvádějí v této souvislosti vyšší věk, ale nejsou ještě zdaleka připraveny, proto potřebují nás dospělé, abychom je v online světě bezpečně provedli.

Přihlášení: lucie.dlouha@zssezemice.cz (uveďte, prosím, své jméno, třídu svého dítěte a počet zájemců)

Místo konání bude upřesněno dle celkového počtu zájemců.

Budeme se těšit na setkání!

Mgr. Lucie Dlouhá

Fotogalerie