Pěšky do 3. B

29. září 2022
Pěšky do 3. B

Naše třída 3. B se zapojila do celorepublikového projektu s názvem Pěšky do školy, který probíhal v rámci Evropského týdne mobility. Celý týden jsme chodili do školy společně z různých srazových míst po Sezemicích.

Od začátku školního roku visí na nástěnce před třídou 3. B plakát vyzývající děti k využívání chůze jakožto nejlepšího možného způsobu dopravy do školy. V rámci našeho pěšího týdne si pak do něj každý žák poctivě vybarvoval kolonku dle využitého způsobu dopravy a získával tak body pro celou třídu.
Výzva probíhá po celé České republice a v letošním školním roce se do ní zapojily třídy z 250 škol. My v sezemické 3. B jsme se tedy jako součást akce každý den scházeli na určitém místě, odkud jsme šli do školy společně jako jedna velká parta - srazovými místy byla městská knihovna, radnice či začátek stezky na Počaply, díky čemuž jsme každý den absolvovali trochu jinou trasu. Bylo skvělé vidět, že do celého projektu se nechali strhnout nejen všichni žáci třídy, ale v mnoha případech i jejich rodiče. A aby toho nebylo málo, coby překvapení pro děti se na každý den uvolil absolvovat s námi procházku i některý z ochotných zaměstnanců školy (děkujeme tedy za podporu paní zástupkyni Brandové i paním učitelkám Klímové, Veverkové a Penkové), jednoho chladného rána se s námi na cestu vydal i pan místostarosta Ladislav Kubizňák.
K benefitům, které jsme tedy v uplynulých dnech získali, můžeme rozhodně řadit například alespoň malé zklidnění dopravy před školou, čistší vzduch v plicích, před školou i ve třídách, děti, které se lépe soustředí na učení či další příležitost k zapojení rodičů do aktivit třídy. Rodiče, kteří v naší tradici budou pokračovat, jistě ocení další čas strávený se svým dítětem, společné ranní zážitky i více pohybu.
Jestli se naše akce podařila, můžete posoudit sami v naší fotogalerii. My ve 3. B si myslíme, že ano, a už nyní se těšíme na opakování příští rok!

Mgr. Lukáš Knaute

Fotogalerie