Pečení perníčků v 2. C

2. prosince 2022
Pečení perníčků v 2. C

S příchodem ADVENTU jsme si s žáky druhé třídy udělali příjemné tvoření v kuchyňce, kde si žáci upekli již tradičně své medové perníčky.

V rámci pracovních činností jsme s žáky 2. třídy vyrazili opět po roce do školní kuchyňky. Žáci si vyzkoušeli pečení perníčků ve skupinkách, kde se učili vzájemné pomoci a spolupráce. Z předem připraveného těsta žáci vykrajovali perníčky, které pak společně s naší pomocí upekli a upečené perníčky jsou připravené na zdobení bílkovou polevou. Pekli jsme i bezlepkové perníčky. Bylo zřejmé, že většina z nich nepekla cukroví poprvé, a tak jim to šlo pěkně od ruky. Vánoční atmosféra i vůně perníčků se linula školou. A co si děti upekly, to si také snědly. Zbytek perníčků bude připraven na VÁNOČNÍ BAZÁREK, který nás čeká 13. 12. 2022.

Pečení se nám moc líbilo a bylo vidět, že jsme tvořili, protože jsme kuchyňku opouštěli umazaní od mouky.

Mgr. et Mgr. Denisa Sitová