Okresní přebor školních družstev v šachu - 3. místo s postupem do Krajského přeboru

1. prosince 2022

Ve středu 30. listopadu se družstvo našich nejzkušenějších šachistů zúčastnilo v Pardubicích v KD Hronovická Okresního přeboru družstev v šachu a po skvělých výkonech a výsledcích obsadilo v mladší kategorii 1. - 5. ročníku výborné bronzové umístění s právem postupu do Krajského přeboru, který se uskuteční po Novém roce ve Svitavách.

Turnaje se v Kulturním domě Hronovická zúčastnilo celkem 11 družstrev - 7 družstev z 1. stupně a 4 družstva z 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií. Hrálo se systémem každé družstvo s každým bez ohledu na věk, hrálo se tedy 11 kol s tím, že závěrečné pořadí bylo rozděleno na dvě soutěžní kategorie zvlášť - pořadí družstev 1. stupně a zvlášť pořadí družstev 2. stupně. Olympijským způsobem se započítával každý uhraný bod na každé šachovnici. Základní školu Sezemice reprezentovalo v mladší kategorii trio šachistů z 5.B - Tomáš Kloud na 1. šachovnici, Štěpán Krátký na 2. šachovnici a Jan Zelenda na 4. šachovnici - doplněné Adamem Krátkým ze 3.B na 3. šachovnici. Úspěchu dosáhlo naše družstvo z důvodu výborných výkonů a výsledků na všech čtyřech šachovnicích, výrazně bodovali všichni naši šachisté, často i proti starším soupeřúm z družstev 2. stupně. Přehled výsledků uvádím pod článkem, rád bych tímto pogratuloval všem výše zmíněným šachistům k zaslouženému úspěchu a postupu, poděkoval za výbornou reprezentaci školy a pochválil všechny také za vzorné chování a zcela bezproblémový průběh turnaje.

Přehled výsledků družstva ZŠ Sezemice v jednotlivých kolech turnaje

1. kolo - ZŠ Sezemice - ZŠ Smetanova Přelouč 1:3 (0 - 0 - 0 - 1)

2. kolo - ZŠ Staňkova - ZŠ Sezemice 0:4 (1 - 1 - 1 - 1)

3. kolo - ZŠ Sezemice - ZŠ Štefánikova II. stupeň 0:4 (0 - 0 - 0 - 0)

4. kolo - ZŠ Štefánikova A - ZŠ Sezemice 3:1 (0 - 0 - 0 - 1)

5. kolo - ZŠ Sezemice - ZŠ Štefánikova B 4:0 (1 - 1 - 1 - 1)

6. kolo - Gymnázium Dašická II. stupeň - ZŠ Sezemice 4:0 (0 - 0 - 0 - 0)

7. kolo - ZŠ Sezemice - ZŠ a MŠ Pardubičky  3,5:0,5 (1 - 1 - 0,5 - 1)

8, kolo - ZŠ Benešovo náměstí II. stupeň - ZŠ Sezemice 2:2 (1 - 0 - 1 - 0)

9. kolo ZŠ Sezemice - ZŠ Polabiny 1 II. stupeň  4:0 (1 - 1 - 1 - 1)

10. kolo ZŠ Rybitví - ZŠ Sezemice 0:4 (1 - 1 - 1 - 1)

11. kolo - volný los

Se ziskem 23,5 bodu obsadilo družstvo ZŠ Sezemice v kategorii 1. - 5. ročníku za vítěznou Přeloučí a druhou ZŠ Štefánikova A výborné 3. místo a chlapci si z turnaje vedle diplomu odvezli bronzové medaile a postup do Krajského přeboru! Gratulujeme.

Mgr. Jan Václavek