Muzikálové představení

19. února 2020
Muzikálové představení
V pondělí po jarních prázdninách zavítalo do Sezemic brněnské Divadlo Slunečnice. Herci sehráli pro žáky naší školy dvě představení.

Nejprve se do kulturního sálu vypravili žáci 1. - 3. ročníku. Byla pro ně připravena hudební pohádka Maková panenka a motýl Emanuel ožívají na jevišti. Děti mohly vidět známé večerníčkové postavičky z knihy Václava Čtvrtka. Tentokrát je ale představovali herci v kostýmech zhotovených podle výtvarnice Gabriely Dubské. Všichni se zájmem sledovali čtyři příběhy: Jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, Jak rozsvítila luční světýlko, Jak se líbila motýlu Ibrahímovi a Jak si ji odnesla veverka Barka. Za všechny nadšené reakce dětí mluví nejvýstižněji tato: " ... škoda, že nemůžeme vidět všechny díly, jako jsou ve večerníčku."

Malé diváky pak vystřídali ti větší. Na žáky 2. stupně čekal hudební pořad vytvořený na základě stoupající závislosti mladých na sociálních sítích Live to Tell - Žij, abys mohl vyprávět. Tento preventivní program je doplněn slavnými světovými hity. Jejich výběr a interpretace naše žáky oslovily a líbily se jim.

Mgr. Monika Dobruská