McDonald´s cup na naší škole

22. dubna 2022
McDonald´s cup na naší škole
Letošní ročník této akce má již pořadové číslo 23. Jedná se o největší školní fotbalový turnaj v Česku, jehož se každoročně účastní desítky tisíc dětí z téměř 4 000 základních škol po celé republice. Okrskové kolo, kterého se zúčastnily v obou kategoriích (1.- 3.ročník, 4.- 5. ročník) i týmy z naší školy, proběhlo, stejně jako v předchozích letech, na horké půdě naší školy.

Čtvrtečního turnaje se v Sezemicích zúčastnilo téměř 100 dětí v celkově deseti týmech.

Za domácí nastoupili v mladší kategorii Adam Krátký, Vít Flégl, Adam Chocholouš, Marek Mitrovský, Julie Haklová, Filip Bidlo, Sebastián Morch, Štěpán Kočiš a Štěpán Krejčík. Po nervydrásajícím průběhu turnaje se tento mančaft probojoval až do finále, kde nestačil na vítězný tým ZŠ Dříteč a odnesl si tak stříbrné medaile.

Starší mužstvo ve složení Jan Plíšek, Matěj Závorka, Dominik Bartoška, Tereza Škodová, Štěpán Krátký, Lukáš Kmínek, Leopold Rykr, Michal Dostál, Jan Zelenda, Ondřej Lučan, Filip Gančarčík, Mikuláš Mezera bojovalo o první místo a následný postup do okresního kola až do posledního zápasu. V něm však nedokázalo získat potřebné tři body za vítězství a po porážce tak vinou špatného skóre obsadilo až páté místo.

Všem účastníkům turnaje i pomocníkům z řad spolehlivých žáků devátých ročníků děkuji za bezproblémový průběh celého fotbalového dne!

Konečné pořadí:

Kategorie 1.- 3.: