Druhý školní kalendář je na světě

26. ledna 2023
Druhý školní kalendář je na světě

První lednový týden žáci 1. a 2. stupně hlasovali a vybírali 5 fotografií krajin, které je nejvíce zaujaly. Rozdělilo se 2 390 hlasů mezi 115 fotografií. Vítězná fotografie, kterou pro soutěž vybral Radim Novák z 6. A, obdržela 88 hlasů.

Ve středu odpoledne, když rušné chodby školy utichly, jsme se sešli k ukončení výstavy a vyhlášení vítězů soutěže. Z dvanácti nejhezčích fotografií byl vytvořen kalendář pro rok 2023 a výherci tak mají možnost jeden měsíc v letošním roce zavzpomínat na místo, které je zaujalo. Následně bylo vyhlášeno ještě dvanáct fotografií, které byly oceněny z pohledu provedení. Dalším bodem programu nás provázela slečna fotografka, která soutěžící seznámila s trochou teorie a předala jim pár rad, které budou moci využít při pořizování dalších fotografií.

Na závěr bych ráda poděkovala nejen všem účastníků, ale i SRPŠ za podporu soutěže.

V souvislosti s 30. výročím České republiky se nabízí téma na 3. ročník Fotofestu, budete-li cestovat naší vlastí, nezapomeňte její krásy zachytit.

Mgr. Alena Srkalová