Demonstrační laboratoř pro žáky 9. ročníku

1. února 2023
Demonstrační laboratoř pro žáky 9. ročníku

1. 2. 2023 měli někteří žáci 9. ročníku možnost si v pěkně vybavených laboratořích na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice provést několik zajímavých pokusů.

Ráno jsme vyrazili do Pardubic - Polabin. Žáci se těšili na to, že si vyzkouší práci v laboratoři. Nejprve si při vchodu na fakultu prohlédli nádherou sbírku minerálů, poté oblékli laboratorní pláště a hurá do laboratoře. Žáci si sami vyzkoušeli filtraci, filtraci za sníženého tlaku, seznámili se s fluorescenčním chováním některých látek, pracovali s UV lampou. Nejvíce je ovšem zaujaly pokusy s kapalným dusíkem.

Velmi děkuji za krásných několik hodin v laboratoři paní proděkance doc. Ing. Aleně Komersové, Ph.D. a paní Ing. Haně Doušové, Ph.D.

Mgr. Marie Krátká