ČERT A MIKULÁŠ – PROJEKTOVÝ DEN VE 2. C

6. prosince 2022
ČERT A MIKULÁŠ – PROJEKTOVÝ DEN VE 2. C

5. prosinec se proměnil v pohádkový den plný nadpřirozených bytostí v podobě ČERTA, ANDĚLA a MIKULÁŠE.

Žáci přišli do školy tematicky oblečeni a od rána by se dalo napětí ve třídě krájet. Během prvních vyučovacích hodin do třídy vstoupila parta deváťáků převlečená za čerta, anděla a Mikuláše a žáci za odměnu dostali pár sladkostí. Když strašidelná skupina odešla, pokračovali jsme dál v češtině – luštili jsme speciální mikulášskou křížovku a povídali si o zážitcích z Mikuláše. V matematice jsme počítali čertovské příklady a dále jsme si četli čertovskou pohádku. Žáci měli čertovské texty, ve kterých procvičovali právě probírané učivo. Poslední hodinu si ozdobili v pátek upečené perníčky a zazpívali si u toho tematickou píseň.

Projektový den jsme si  užili a těšíme se na další.

Michaela Severinová

Mgr. et Mgr. Denisa Sitová