Zdravá 5 u páťáků

6. března 2024
Zdravá 5 u páťáků

„Nejzdravější pro lidské tělo je přijímat vyváženou stravu obsahující bílkoviny, vitamíny, minerální látky, v menším množství i tuky a cukry," zněla slova paní lektorky Hedviky ze Zdravé 5, což je výukový program, který zdarma poskytuje Nadační fond Albert.

Děti 5. A a B se dozvěděly, co znamená dodržovat zdravý životní styl, proč jsou některé potraviny škodlivé a v čem jiné zase zdravé, jak důležité je jíst častěji a méně a jak potraviny vhodně kombinovat. Nezapomněla na důležitost pitného režimu během dne.
Pro zpestření programu žáci plnili soutěžní úkoly ve skupinách, při kterých průběžně odpovídali na otázky týkající se správného stravování. V závěru si odnesli malou odměnu a propagační materiál.
Mgr. Iva Báchorová

Mgr. Lucie Klímová