Přírodovědná vycházka 4. A

4. března 2024
Přírodovědná vycházka 4. A

Ve čtvrtek 29. 2. jsme se v rámci přírodovědy a vlastivědy vydali na poznávací vycházku do lesoparku Mlynářka a k nedalekému Velkému sezemickému akvaduktu.

V přírodě jsme tak měli možnost vidět všechny v učivu doposud probírané ekosystémy – pole, louka a park.

Žáci pečlivě pozorovali živou i neživou přírodu, četli poznávací tabule a mohli se tak seznámit s živočichy a rostlinami, které je možné v okolí školy vidět.

Další zastávka byla u akvaduktu, kde jsme se mohli dozvědět, jak se řeka Loučná jmenovala v dřívějších dobách, kde pramení a jak je dlouhá. A jelikož nám přálo počasí, nabízel se tady i krásný pohled na dominantu středního Polabí Kunětickou horu.

Na závěr bych ráda všechny žáky pochválila za pozitivní přístup k přírodě a poděkovala paní asistentce Kristýně Pošvové za doprovod.

Mgr. Barbora Motyčková