Soutěž v jazyce španělském - krajské kolo

26. března 2024
Soutěž v jazyce španělském  - krajské kolo

26. 3. se v CCV v Pardubicích linula španělština, naši školu na této soutěži zastupovala Karolína Janečková z 9. B. Soutěže se účastnilo 10 žáků z 8. a 9. tříd ZŠ a víceletých gymnázií Pardubického kraje. Los na ústní zkoušku určil Káje 1. pořadí. 12 minut španělské konverzace využila bravurně.

Zde jsou dojmy ze soutěže a její průběh:

Když jsem vešla do místnosti, čekaly na mě dvě velice milé porotkyně. Posadila jsem se a první, co jsem měla za úkol, bylo představit se. Pak jsem si vylosovala jedno téma, o kterém budu povídat, a to MŮJ DENNÍ PROGRAM. Za úkol jsem měla popsat můj klasický den, jak probíhá, co v něm dělám a jaký je rozdíl mezi klasickým školním dnem a víkendem. Poté přede mě položily obrázek, kde bylo hodně věcí. Obrázek byl z kuchyně a z obývacího pokoje se spoustou lidí a věcí. Jako poslední úkol jsem si vylosovala náhodnou situaci, kterou jsem musela přečíst a zareagovat. Má sestra odjíždí studovat do zahraničí a má na výběr Německo a Španělsko a můj úkol byl vybrat jí jednu zemi a odůvodnit, proč by tam měla studovat. Má sestra velice odporovala. Mluvila jsem 12 minut, po kterých jsem mohla jsem odejít.

Mám z toho smíšené pocity, nevybrala jsem si témata, která mi vyhovovala, ale pokusila jsem se to říct, jak nejlépe jsem uměla. Jako pozitivní jsem vnímala a uklidnilo mě, že si porota nezapisovala tolik poznámek, které by naznačovaly velké množství chyb. Nejsložitější částí celé konverzace pro mě byla poslední část, kdy jsem doporučovala studium v zahraničí. Vybrala jsem Španělsko, protože… Porque yo creo que espan᷉ol es la lengua muy buena y allí está el mar, la playa y hace calor.

Kája se umístila na výborném 5. místě, čímž dosáhla svého osobního cíle. Soutěž měla motivační charakter, přinesla cennou zkušenost.

Velké díky za reprezentaci školy, chuť a nasazení, které bylo do soutěže vloženo.

Mgr. Eliška Krčálová

Mgr. Alena Srkalová