Okresní finále turnaje McDonald´s Cup

26. dubna 2024
Okresní finále turnaje McDonald´s Cup
Čtvrtek 25. dubna byl očekávaným termínem pro všechny týmy, které se probojovaly do okresního finále největšího fotbalového mládežnického turnaje u nás - McDonald´s Cupu. V letošním ročníku měla svá želízka v tomto kole po dlouhé době i naše škola...
Žáci v kategorii do 3. tříd se do tohoto finále, konaného v Pardubicích na umělé trávě přímo vedle fotbalového stadionu (CFEG Areny), probojovali z okrskového kola, konaného v Moravanech. Našimi soupeři byly tentokrát základní školy Choltice, Spořilov a Studánka, jež navštěvují spousty malých pardubických fotbalových naději. Přesto jsme se v této konkurenci ani náhodou neztratili.
Ve skupině hrané systémem každý s každým jsme se nejprve utkali s fotbalisty z Choltic. Po vyrovnaném průběhu naši kluci dokázali zvládnout koncovku utkání a dvěma góly v závěru utkání strhli vítězství na naši stranu.
Následující duel byl zápasem o vše - utkali jsme se totiž s vítězem souběžně hraného utkání, který tak napovídal faktu, že by se mohlo jednat o předčasné finále. Celek ZŠ Spořilov však disponoval mnoha borci, kteří připomínali spíše o rok či dva starší hráče, a na hřišti byl tento fakt od první chvíle znát. I přes velice statečný a odhodlaný výkon jsme to tak byli tentokrát my, kdo smutnil po dvou gólech v samém závěru utkání a konečný výsledek 3:1 v náš neprospěch tak odsunul naše postupové přání do roviny teorie.
Před posledním utkáním proti ZŠ Studánka tak byly karty rozdány jasně, pro zisk prvního místa bychom museli nejen vyhrát, ale zároveň také spoléhat na porážku našeho předchozího přemožitele. Do závěrečného představení jsme vstoupili aktivně, ovšem neproměněné šance nás o chvíli později mrzely a opět jsme to museli být my, kdo dotahoval nepříznivý stav. V závěrečných minutách jsme se neúspěšně pokoušeli strhnout vedení na naši stranu. Aby navíc naše smolné představení dostalo závěrečnou tečku, doslova pár vteřin před koncem utkání jsme soupeři umožnili vstřelit vítězný gól - museli jsme se tak sklonit i před druhou pardubickou školou, a to tentokrát po porážce 2:1.
V končeném účtování naše druhá porážka znamenala posun z druhého místa na konečné třetí, díky čemuž si každý člen našeho týmu odváží domů bronzovou medaili. Diplom a pohár, které jsme si do školy rovněž přivezli, ovšem nejsou jedinou další radostí, které se žákům dostalo - na vyhlášení vítězů totiž byli osobně přítomni i profesionální ligoví hráči týmu FK Pardubice. Fotbalisté Emil Tischler a Tomáš Zlatohlávek si dlouhé desítky minut se všemi zájemci pořizovali fotografie a věnovali jim své podepsané kartičky, což se ukázalo jako další nezapomenutelný zážitek pro všechny účastníky.
Na úplný závěr tedy zbývá už jen poděkovat asistentce Kristýně Pošvové za pomoc při dohledu nad žáky, rodičům našich kluků, kteří nás přijeli podpořit přímo v samotných zápasech a samozřejmě týmu ve složení Vojta Vlk, Viky Vohralík, Béďa Mezera, Péťa Vohradník, Ondra Doležel, Martin Píša, Kuba Mohaupt, Tomáš Karel, Dan Bartoška, Fíla Chocholouš a Teo Srazil za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Lukáš Knaute