Liga škol OB - výsledky 4. kola

12. dubna 2024

Ve středu 10. dubna byl závěrečným kolem ukončen letošní ročník Ligy škol v orientačním běhu. Tentokrát naši školu reprezentoval rekordní počet 21 závodníků a po delší odmlce jsme měli zastoupení i v nejstarších kategoriích D14 a H14, kde nás nově reprezentovalo hned několik žáků a žákyň 7. ročníku. V soutěži škol obsadila ZŠ Sezemice ve 4. kole 8. místo z 16 zúčastněných škol.

Je fajn, že jak mezi nejmladšími, tak i staršími ročníky přibývá dětí, které chtějí jet závodit a proběhnout se s mapou v přírodě. V závěrečném kole tak reprezentovalo naši školu vedle již osvědčených a pravidelných závodníků hned několik nováčků z řad 1. a 7. ročníku. Závod se běžel podruhé na elektronické čipy a opět ho naši žáci zvládli úspěšně a byli v cíli klasifikováni! Gratuluji tedy všem k solidnímu běžeckému i orientačnímu výkonu! Konkurence se neustále zvyšuje, v posledním kole běželo již 245 dětí ze 14 škol, a tak vůbec není jednoduché se proti zkušeným a zdatným soupeřům prosadit a bodovat! Výsledky všech našich žáků považuji za velmi dobré a děkuji a gratuluji nejen těm úspěšnějším, kteří bodovali, ale i těm, kteří v 1. a 7. třídě běželi svůj první závod a zvládli najít všechny kontroly a úspěšně projít závodem bez ohledu na konečné umístění. Nebýt diskvalifikován na svém prvním závodě, kdy nemáte žádnou zkušenost s tímto pěkným sportem, vůbec není jednoduché a rozhodně si i takový výkon obdiv, pochalu a gratulaci zaslouží! Výsledky jednoztlivých žáků a žákyň naší školy opět naleznete v tabulkách níže pod tímto článkem.

43. Dostál Michal 7.A 48:36

V soutěži škol, do které se započítávají dva nejvyšší bodové zisky v každé kategorii, obsadila ZŠ Sezemice v tomto kole se ziskem 52 bodů pěkné 8. místo z 16 zúčastněných škol.