Exkurze žáků šestých tříd do Archeoparku ve Všestarech

24. dubna 2024
Exkurze žáků šestých tříd do Archeoparku ve Všestarech

I v letošním školním roce se žáci šestého ročníku vydali na nezapomenutelnou výpravu do Archeoparku ve Všestarech. Tato exkurze nebyla jen pouhou návštěvou, ale skutečnou cestou do minulosti.

Archeopark ve Všestarech není běžným muzeem, je to živý areál, který návštěvníkům nabízí autentický pohled do pravěkého života na našem území. Jednou ze zastávek při poznávání historie byla replika pravěké osady, kde měli žáci možnost prozkoumat starobylé domy, náčiní a denní činnosti našich předků. Žáky zaujaly nejen techniky a nástroje, které se používaly, ale také způsob života, který byl v mnohém odlišný od toho, co znají ze svého moderního prostředí.

Dalším zajímavým bodem exkurze bylo setkání s archeologem, který žákům přiblížil proces objevování a interpretace minulosti. Děti se dozvěděly, jak archeologové pracují, jaké nástroje používají a jak důležité je zachování historických artefaktů pro budoucí generace.

Po skončení exkurze se žáci vrátili do školy s novými znalostmi a zážitky. Archeopark se pro ně stal živou učebnicí, která jim otevřela dveře do tajemného světa pravěku.

Mgr. Eva Valentová