Čtenářská dílna v 5. B

23. dubna 2024
Čtenářská dílna v 5. B

Přesvědčili jsme se o tom, že i při čtení si můžeme hrát, bavit se a přemýšlet zároveň.

Ve třídě 5.B nedávno proběhla jedinečná událost, která spojila čtenářství a dobrodružství - Čtenářská dílna s únikovou hrou. Tato aktivita měla za cíl podpořit zájem o četbu a její důležitost prostřednictvím zábavné zážitkové hry.

Princip této hry spočíval v tom, že se žáci ve dvojicích pokoušeli najít tajemné dveře, za kterými bylo ukryto vzácné zvíře. Příběh se odehrával v ZOO, kde lupiči plánovali toto vzácné zvíře ukrást. Žáci se museli zapojit do řady čtenářských úkolů a hádanek, aby odhalili ty správné dveře a zabránili zlodějům v krádeži.

Během dílny měli žáci možnost zapojit svůj důvtip, rozvíjet své dovednosti ve čtení, kritickém myšlení a týmové spolupráci. Každý úkol a hádanka byla spojena tematicky se ZOO, což poskytlo žákům motivaci k prozkoumání světa zvířat.

Atmosféra během dílny byla plná napětí, radosti a spolupráce. Tato zkušenost nejen posílila jejich čtenářské dovednosti, ale také podpořila jejich kreativitu, fantazii a schopnost řešit problémy.

Věřím, že čtenářská dílna s únikovou hrou je jedinečným způsobem, jak oživit čtenářské dovednosti a literární zážitky žáků.

Těšíme se na další dobrodružství ve světě literatury a kreativity.

Mgr. Lucie Klímová