Dětská scéna 2024 - soutěž v uměleckém přednesu 2. stupeň

1. března 2024
Dětská scéna 2024 - soutěž v uměleckém přednesu 2. stupeň

V letošním školním roce se školního kola zúčastnilo 12 žáků z 6. - 9. tříd. Soutěžilo se ve dvou kategoriích a nejlepší dva recitátoři z každé z nich postupují do okresního kola, které pořádá DDM Beta Pardubice 21. 3. 2024.

Největší zastoupení měla letos třída 6. A, která sama obsadila celou kategorii pro žáky 6. - 7. tříd. V kategorii pro 8. a 9. třídy soutěžili zástupci 8. B, 9. A a 9. B. Slyšeli jsme texty básnické i prozaické, kratší i delší. Někoho svazovala tréma více, někoho méně, ale všichni si zaslouží pochvalu za aktivitu nad rámec běžné výuky. Všichni zúčastnění si odnesli knižní záložky a sladkou odměnu a na oceněné na stupních vítězů navíc čekala kniha. I když hodnocení bylo opět nelehké dospěla porota, ve složení: Mgr. Olga Doskočilová, Mgr. Aneta Kaluhová a Mgr. Radka Svatoňová, k těmto výsledkům.

Kategorie 6. - 7. tříd

1. místo s postupem Jakub Brandýský, 6. A

2. místo s postupem Patricie Kafková, 6. A

3. místo Amálie Krejčíková, 6. A

Kategorie 8. - 9. tříd

1. místo s postupem Hana Dolečková, 9. B

2. místo s postupem Christian Filipi, 8. B

3.místo Zora Srazilová, 8. B a Sofie Rykrová, 9. A

Všem gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Mgr. Aneta Kaluhová

Mgr. Radka Svatoňová