Den Země - EVVO ornitologická soutěž pro žáky školy

22. dubna 2024
Den Země - EVVO ornitologická soutěž pro žáky školy

U příležitosti Dne Země vyhlašujeme pro zájemce z řad žáků naší školy EVVO soutěž založenou na řešení ptačího kvízu. Touto soutěží a vyvěšením ptačích budek pokračujeme v dlouhodobém ornitologicky zaměřeném projektu Ptáci v okolí školy.

Při příležitosti Dne Země v pondělí 22. dubna vyhlašujeme pro zájemce z řad žáků naší školy EVVO zaměřenou ornitologickou soutěž, která spočívá v řešení ptačího kvízu. Zadání kvízu a kartu pro zapisování odpovědí ve dvou variantách pro žáky 1. a 2. stupně naleznete mezi přílohami tohoto článku nebo si můžete obojí vyzvednout ve škole u pana učitele Václavka.

Ornitologický kvíz byl připravený tak, aby žáci při jeho řešení využili své vlastní výstupy z EVVO projektu, většinu odpovědí na zadané otázky tedy naleznete v kartách ze školního atlasu ptáků, které vytvářeli v rámci tohoto projektu samotní žáci školy, odpovědi na otázky související s vyvěšením ptačích budek a krmítek můžete dohledat v přiložené prezentaci z přednášky pana ornitologa, která nedávno před vyvěšením budek ve škole proběhla.

Své odpovědi na kvíz můžete na odpovědní kartě buď zasílat elektronicky na e-mailovou adresu jan.vaclavek@zssezemice.cz nebo odevzdávat ve škole osobně vytištěné panu učiteli Václavkovi do 15. května.

Mgr. Jan Václavek